Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Lepsze warunki kredytu dla profesjonalistów?

Niewiele osób o tym wie, a jednak przedstawiciele tak zwanych zawodów zaufania publicznego, mogą liczyć na korzystniejsze warunki kredytu. Przy czym w grupie tej znajdują się nie tylko, najczęściej kojarzeni z tym pojęciem, lekarze i prawnicy. Kto jeszcze zapłaci mniej i łatwiej uzyska kredyt?
Continue reading “Lepsze warunki kredytu dla profesjonalistów?” »

Nowa filia Centrum Kultury Podgórza

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie pod koniec 2018 r. wreszcie otrzymał finalne pozwolenie na budowę Ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza. Jak będzie wyglądała ta inwestycja? Kiedy możemy spodziewać się jej realizacji?
Continue reading “Nowa filia Centrum Kultury Podgórza” »

Wycena na potrzeby sprawozdań finansowych

Wycena nieruchomości lub maszyn i urządzeń może się nieco różnić w zależności od celu takiego zabiegu. Inaczej wycenimy daną rzecz lub działkę, przeznaczoną na sprzedaż, inaczej przy wyliczeniu podatku, a jeszcze inaczej w przypadku środków trwałych, wchodzących w skład przedsiębiorstwa. Jak zatem sporządzić stosowny operat w tym drugim przypadku?
Continue reading “Wycena na potrzeby sprawozdań finansowych” »

Dlaczego kupujemy coraz mniejsze mieszkania?

Statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat średnia powierzchnia nowych mieszkań zmniejszyła się o co najmniej kilkanaście metrów kwadratowych. Przy czym nadal na topie są M2 i M3. Tyle tylko, że zmienił się ich rozmiar. Dlaczego tak się dzieje?
Continue reading “Dlaczego kupujemy coraz mniejsze mieszkania?” »

Jak sporządzić umowę o sporządzenie operatu szacunkowego?

Rzeczoznawca majątkowy w swojej pracy niejednokrotnie spotyka się z zagadnieniem sporządzania umowy za usługę sporządzania operatów szacunkowych. O ile w warunkach współpracy z organami administracji i sądami, taką umowę otrzymamy od właściwej instytucji, o tyle w warunkach współpracy z osobami prywatnymi, musimy poradzić sobie sami. W jaki sposób skonstruować taką umowę? O czym należy pamiętać?
Continue reading “Jak sporządzić umowę o sporządzenie operatu szacunkowego?” »

Czy to koniec krakowskiego Polmosu?

Polmos, czyli słynna, krakowska wytwórnia wódek niebawem przestanie istnieć. Prace rozbiórkowe już się rozpoczęły. Pojawił się również nowy inwestor, który odmieni oblicze ul. Fabrycznej. Stare magazyny zastąpi bowiem Fabryczna Office Park – nowy kompleks biurowy.
Continue reading “Czy to koniec krakowskiego Polmosu?” »

Jak przekształcić użytkowanie wieczyste?

1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie nowa ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Dzięki tej regulacji wszyscy użytkownicy wieczyści staną się z mocy prawa właścicielami nieruchomości. Jak dopełnić wymaganych formalności?
Continue reading “Jak przekształcić użytkowanie wieczyste?” »

Dom na kołach? Tak, to możliwe

Specjaliści firmy MICCO oraz naukowcy z Zakładu Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej od pewnego czasu pracują nad niesamowitym, innowacyjnym projektem – energooszczędnym domem na kołach. Czy to możliwe? Tak, jego prototyp powstał właśnie na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej. Co będzie dalej?
Continue reading “Dom na kołach? Tak, to możliwe” »

Co należy wiedzieć o działkach budowlanych?

Kwalifikacja, kategoria, charakter danej działki ma ogromne znaczenie. Wpływa to bowiem zarówno na wycenę nieruchomości, jak i może odgrywać niemałą rolę w toku różnych, toczących się postępowań administracyjnych. Czym właściwie jest działka budowlana? Co należy o niej wiedzieć?
Continue reading “Co należy wiedzieć o działkach budowlanych?” »

Nowe Centrum Obsługi Inwestora

Ruszył proces inwestycyjny budowy nowego Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie. Obecnie trzy firmy zostały zakwalifikowane do udziału w dialogu konkurencyjnym. Postępowanie to wyłoni wykonawcę i jednocześnie zarządcę obiektu. Jak będzie wyglądała nowa, miejska inwestycja?
Continue reading “Nowe Centrum Obsługi Inwestora” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca