Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Nowe życie krakowskiego żyletkowca

Charakterystyczny krakowski „żyletkowiec”, położony przy ul. Kordylewskiego 11, na skraju dzielnicy Grzegórzki, doczekał się wreszcie z dawna „wyglądanego” remontu. Niszczejąca fasada, najoględniej rzecz ujmując, nie wygląda zbyt dobrze. Szpeci ładnie zagospodarowaną aleję Powstania Warszawskiego i nie zachęca do wizyty w pobliskim Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Continue reading “Nowe życie żyletkowca” »

Wycena środków trwałych – zalety wyceny przez rzeczoznawcę

Wycena środków trwałych to bardzo szerokie zagadnienie, które dotyczy zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. W tym przypadku również warto zatrudnić doświadczonego i wykwalifikowanego rzeczoznawcę, bo tylko taki jest w stanie określić dokładną wartość, a Ty – jako przedsiębiorca – będziesz miał możliwość realizacji postawionych przed sobą celów. Continue reading “Wycena środków trwałych – zalety wyceny przez rzeczoznawcę” »

Wycena maszyn i urządzeń – do czego jest potrzebna?

Wycena maszyn i urządzeń jest potrzebna dla każdego przedsiębiorstwie. Ma ona miejsce w różnych sytuacjach i wymaga zatrudnienia wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzięki wiedzy teoretycznej oraz doświadczeniu, będą w stanie dokładnie określić wartość maszyn i urządzeń. Kiedy potrzebna jest wycena maszyn i urządzeń? I jakie elementy brane są pod uwagę w jej trakcie? Continue reading “Wycena maszyn i urządzeń – do czego jest potrzebna?” »

Ruczaj – dzielnica Krakowa, w której warto zamieszkać!

view-70639_960_720

Rynek nieruchomości w Krakowie nie należy do najmniejszych. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się tu zarówno rynek pierwotny jak i wtórny, nie mogą narzekać również osoby wynajmujące swoje mieszkania. Chociaż ceny w Krakowie nie należą do najniższych, to chętnych na zakup własnego mieszkania lub na wynajem wcale nie brakuje. Wynajmem mieszkań zainteresowane są przede wszystkim osoby przyjezdne – czy to do pracy, czy na studia. W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszy się doskonale znany wszystkim krakowianom obszar – Ruczaj. Continue reading “Ruczaj – dzielnica Krakowa, w której warto zamieszkać!” »

Zobowiązania kredytowe Polaków – najnowszy raport BIK

calculator-428294_960_720

Z najnowszych danych BIK wynika, że co drugi dorosły Polak spłaca kredyt. Szacuje się, że obecnie jest 15,2 mln kredytobiorców, w czym ponad połowa to kobiety. Najwięcej kredytów zaciągają osoby  pomiędzy 35 a 44 rokiem życia, z kolei największe problemy ze spłatą kredytu mają młodsi kredytobiorcy, którzy nie ukończyli 24 roku życia. Continue reading “Zobowiązania kredytowe Polaków – najnowszy raport BIK” »

Rok 2017 – rekordowy na pierwotnym rynku mieszkaniowym

b

Wszystko wskazuje na to, że mijający powoli rok 2017 okaże się rekordowy pod względem oddanych do użytku mieszkań, a także pod względem rozpoczętych nowych inwestycji. Ostatnie cztery  lata przyniosły aż dwukrotny  wzrost na rynku mieszkaniowym w naszym kraju. Continue reading “Rok 2017 – rekordowy na pierwotnym rynku mieszkaniowym” »

Spłata kredytu przed terminem? – postaraj się o zwrot kosztów!

money-2033591_960_720

Rzecznik finansowy wydał pierwsze poglądy dotyczące  kosztów, które musi ponieść  klient, w sytuacji, kiedy zdecyduje się na wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem Rzecznika Finansowego, kredytodawca powinien  obniżyć, a także zwrócić koszty kredytu, który został spłacony przed czasem. Continue reading “Spłata kredytu przed terminem? – postaraj się o zwrot kosztów!” »

Mieszkanie w kamiennicy – czy warto je kupić?

wrocaw-2466146_960_720

Kiedy decydujemy się na zakup własnego mieszkania, możemy wybierać spośród wielu ofert. Ewentualności jest wiele; możemy kupić mieszkanie na obrzeżach miasta, ale też w ścisłym centrum. Możemy kupić mieszkanie w nowym budownictwie, a także w tym starszym. I to właśnie zakup mieszkania z rynku wtórnego, a dokładnie w kamienicy, stanie się przedmiotem naszych rozważań. Continue reading “Mieszkanie w kamiennicy – czy warto je kupić?” »

Krótkoterminowy wynajem mieszkań turystom w Krakowie – czy na tym da się zarobić?

krakow-2444415_960_720

W ostatnich latach obserwuje się ciągły rozwój rynku krótkoterminowego wynajmu mieszkań. Bez wątpienia, w czołówce miast, w których wynajem taki jest praktykowany, plasuje się Kraków. Polacy chętnie kupują nieruchomości, często blisko centrum miast, tylko po to, aby wynajmować je turystom. Czy na takim wynajmie można zarobić więcej niż na wynajmie klasycznym? Continue reading “Krótkoterminowy wynajem mieszkań turystom w Krakowie – czy na tym da się zarobić?” »

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym 

justitia-421805_960_720

Rząd planuje zmienić przepisy dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, właściciele działek, które  nie graniczą z inną, już zagospodarowaną , nie będą mogli wybudować na niej ani domu jednorodzinnego, ani osiedla. Continue reading “Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca