Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Nowe Centrum Obsługi Inwestora

Ruszył proces inwestycyjny budowy nowego Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie. Obecnie trzy firmy zostały zakwalifikowane do udziału w dialogu konkurencyjnym. Postępowanie to wyłoni wykonawcę i jednocześnie zarządcę obiektu. Jak będzie wyglądała nowa, miejska inwestycja?
Continue reading “Nowe Centrum Obsługi Inwestora” »

Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką?

Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką nie jest możliwa. To powstrzymuje ich przed dokonaniem transakcji i być może wymianą dotychczasowego lokum na to wymarzone. Tymczasem kredyt hipoteczny nie stanowi żadnego ograniczenia. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych elementach.
Continue reading “Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką?” »

Czy dojdzie do sprzedaży fortu Bronowice?

W ostatnim czasie, za sprawą kolejnego przetargu, powrócił temat słynnego fortu Bronowice. Tym razem nikt nie wyraził chęci zakupu, ale to nie znaczy, że fort na długo pozostanie bez właściciela. Głośno mówi się o tym, że tak naprawdę zainteresowanych kupnem tych terenów jest wielu. Co się stanie z ostatnią zieloną enklawą w tej części Krakowa?
Continue reading “Czy dojdzie do sprzedaży fortu Bronowice?” »

Specustawa mieszkaniowa – nowe perspektywy mieszkaniowe

Specustawa mieszkaniowa, czyli właściwie ustawa z 5 maja 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, weszła w życie w sierpniu 2018 r. Dzięki niej deweloperzy zyskali możliwość szybszego realizowania inwestycji mieszkaniowych. Czy z tego powodu rynek mieszkań rozkwitnie? Czy poszukujący wymarzonego „M” będą mieli większy wybór?
Continue reading “Specustawa mieszkaniowa – nowe perspektywy mieszkaniowe” »

Czy wreszcie powstanie szkoła na Złocieniu?

Szkoła na krakowskim Złocieniu urosła do rangi legendy. Od dłuższego czasu mówi się o tym przedsięwzięciu, ale kamień węgielny pod tę budowę wciąż nie został położony. Piętrzą się za to problemy. Teraz, przy okazji kolejnych wyborów samorządowych, zagadnienie powróciło na usta Krakowian. Czy tym razem rzeczywiście zostanie poczyniony pierwszy krok?
Continue reading “Czy wreszcie powstanie szkoła na Złocieniu?” »

Czym jest home staging?

Jakiś czas temu pisaliśmy o sposobach na zwiększenie wartości nieruchomości. Nie wspomnieliśmy jednak o tak zwanym home staging’u. W jaki sposób może on pomóc w szybszym znalezieniu nabywcy domu lub mieszkania i uzyskaniu wyższej ceny za nieruchomość? O tym kilka słów w poniższym artykule.
Continue reading “Czym jest home staging?” »

Czas na termomodernizację – jak pozyskać na to środki?

O krakowskim smogu w ostatnim czasie mówiło się bardzo dużo. Jak wskazano na stronie www.powietrzewkrakowie.pl, w zeszłym roku przez łącznie 188 dni przekroczona była dopuszczalna norma zanieczyszczeń w powietrzu. Jaki to ma wpływ na nasze organizmy? To dokładnie tak, jakbyśmy palili 9 papierosów dziennie.
Continue reading “Czas na termomodernizację – jak pozyskać na to środki?” »

Kiedy należy ubezpieczyć nieruchomość?

O ile o ubezpieczeniach samochodu (OC/AC) Polacy wiedzą prawie wszystko, o tyle istnieje niska świadomość społeczna w odniesieniu do ubezpieczeń nieruchomości. Czy warto się ubezpieczać? Kiedy posiadanie polisy jest obowiązkowe? O tym kilka słów w poniższym artykule.

Continue reading “Kiedy należy ubezpieczyć nieruchomość?” »

Czarne chmury nad inwestycją na Stradomskiej

W styczniu tego roku pisaliśmy o kontrowersyjnej inwestycji przy ul. Stradomskiej. Nieopodal Wawelu firma Angel Poland rozpoczęła przebudowę zabytkowej kamienicy oraz budynku, w którym kiedyś mieścił się kościół. Zgodnie z planami inwestora mają one zostać połączone, a do nich „doklei się” nowoczesny apartamentowiec. Od samego początku inwestycja budziła liczne kontrowersje. Teraz problemem zainteresowała się krakowska prokuratura.

Continue reading “Czarne chmury nad inwestycją na Stradomskiej” »

Co obniża wartość nieruchomości?

O wartości rynkowej danej nieruchomości decyduje wiele różnych czynników. Rzeczoznawca majątkowy musi wziąć pod uwagę wszystkie te elementy, dokonując profesjonalnej wyceny. Niektóre z nich będą znacząco podwyższały wartość nieruchomości. Inne z kolei, mogą wpłynąć na jej obniżenie. W tym krótkim artykule przyjrzymy się tej drugiej kategorii.

Continue reading “Co obniża wartość nieruchomości?” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca