Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Kolejny etap High5ive

Największa inwestycja grupy Skanska w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Właśnie ogłoszono rozpoczęcie budowy czwartego biurowca. Potężny gmach zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2020 roku. Jak będzie wyglądać nowa inwestycja? O tym kilka słów w artykule poniżej.

Continue reading “Kolejny etap High5ive” »

Ile trwa sporządzenie operatu szacunkowego?

Niejednokrotnie można spotkać się z opinią osób, niebędących rzeczoznawcami majątkowymi, że stawki biegłych w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego są zdecydowanie za wysokie, ponieważ z reguły są to kwoty rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych – „a przecież to tylko kilkanaście stron druku”. Tymczasem osoby postronne zapominają o tym, że operat szacunkowy, to nie tylko kilka godzin pisania i kilkanaście zapisanych stron.

Continue reading “Ile trwa sporządzenie operatu szacunkowego?” »

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Kilkadziesiąt firm deweloperskich będzie od jutra prezentowało swoje inwestycje na tegorocznej edycji Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań. Wydarzenie organizowane jest po raz 126 i cieszy się niemałym zainteresowaniem. Centrum Targowe Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14, w którym odbędzie się Giełda, jest już przygotowane na przyjęcie gości.

Continue reading “Krakowska Giełda Domów i Mieszkań” »

Wartość odtworzeniowa

Przy wycenie nieruchomości najczęściej korzysta się z pojęcia wartości rynkowej. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy ustalamy wartość nieruchomości specyficznej, szczególnej, która nie ma swojego odpowiednika na rynku. Wtedy konieczne staje się sięgnięcie po wartość odtworzeniową. Czym jest i w jaki sposób ją obliczyć?

Continue reading “Wartość odtworzeniowa” »

Zakończona budowa hali 100-lecia Cracovii

W marcu 2018 r. wreszcie zakończyła się, trwająca ponad dwa lata, budowa hali sportowej 100-lecia K.S. Cracovia. Dzięki temu przedsięwzięciu sportowcy zyskają nowe miejsce do ćwiczeń i treningów. Jak wygląda nowy gmach? Co mieści się w środku?

Continue reading “Zakończona budowa hali 100-lecia Cracovii” »

Ustalenie wartości poniesionych nakładów

Zagadnienie poniesionych nakładów pojawia się najczęściej w stosunku do rozliczeń pomiędzy samoistnym posiadaczem nieruchomości, a jej właścicielem. W tej sytuacji konieczne jest sporządzenie operatu szacunkowego, określającego wartość tych nakładów. W jaki sposób dokonać takiej wyceny? Jakimi zasadami kieruje się rzeczoznawca?

Continue reading “Ustalenie wartości poniesionych nakładów” »

Pierwsze w Polsce osiedle dla katolików

Na półmetku znajdują się prace związane z budową nowego podkrakowskiego osiedla. Inwestycja cieszy się szczególnym zainteresowaniem mediów z uwagi na fakt, iż jest to pierwsze w Polsce osiedle dla katolików. Skąd ten pomysł? Czy powstaną kolejne takie osiedla? O tym kilka słów w artykule poniżej.

Continue reading “Pierwsze w Polsce osiedle dla katolików” »

Czym jest ewidencja gruntów i budynków?

Jednym z najważniejszych źródeł, po które sięga rzeczoznawca majątkowy w procesie wyceny nieruchomości jest ewidencja gruntów i budynków, czyli tak zwany kataster nieruchomości. Jakie informacje można tam znaleźć? W jaki sposób udostępnia się zawarte w nim dane? O tym kilka słów w artykule poniżej.

Continue reading “Czym jest ewidencja gruntów i budynków?” »

Czy 8 metrów to nie za mało?

Na krakowskim Ruczaju ma powstać nowa inwestycja, niby klasyczne osiedle mieszkaniowe. Tymczasem już od etapu projektowania budzi wiele kontrowersji i licznych zastrzeżeń. Dlaczego osiedle stało się kością niezgody wśród mieszkańców? Dlaczego deweloperzy odbierają liczne petycje, apelujące o odstąpienie od realizacji inwestycji? O tym kilka słów w artykule poniżej.
Continue reading “Czy 8 metrów to nie za mało?” »

Wycena przedsiębiorstwa

Rzeczoznawca majątkowy zajmuje się nie tylko klasyczną wyceną nieruchomości, z czym najczęściej go kojarzymy. Podejmuje się on również zdecydowanie bardziej złożonych i trudniejszych wyzwań. Jednym z nich jest wycena przedsiębiorstwa, która pełni szczególną rolę, ponieważ może zaważyć o sukcesie biznesowym danego podmiotu gospodarczego.
Continue reading “Wycena przedsiębiorstwa” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca