Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Czy to koniec krakowskiego Polmosu?

Polmos, czyli słynna, krakowska wytwórnia wódek niebawem przestanie istnieć. Prace rozbiórkowe już się rozpoczęły. Pojawił się również nowy inwestor, który odmieni oblicze ul. Fabrycznej. Stare magazyny zastąpi bowiem Fabryczna Office Park – nowy kompleks biurowy.
Continue reading “Czy to koniec krakowskiego Polmosu?” »

Jak przekształcić użytkowanie wieczyste?

1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie nowa ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Dzięki tej regulacji wszyscy użytkownicy wieczyści staną się z mocy prawa właścicielami nieruchomości. Jak dopełnić wymaganych formalności?
Continue reading “Jak przekształcić użytkowanie wieczyste?” »

Dom na kołach? Tak, to możliwe

Specjaliści firmy MICCO oraz naukowcy z Zakładu Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej od pewnego czasu pracują nad niesamowitym, innowacyjnym projektem – energooszczędnym domem na kołach. Czy to możliwe? Tak, jego prototyp powstał właśnie na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej. Co będzie dalej?
Continue reading “Dom na kołach? Tak, to możliwe” »

Co należy wiedzieć o działkach budowlanych?

Kwalifikacja, kategoria, charakter danej działki ma ogromne znaczenie. Wpływa to bowiem zarówno na wycenę nieruchomości, jak i może odgrywać niemałą rolę w toku różnych, toczących się postępowań administracyjnych. Czym właściwie jest działka budowlana? Co należy o niej wiedzieć?
Continue reading “Co należy wiedzieć o działkach budowlanych?” »

Nowe Centrum Obsługi Inwestora

Ruszył proces inwestycyjny budowy nowego Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie. Obecnie trzy firmy zostały zakwalifikowane do udziału w dialogu konkurencyjnym. Postępowanie to wyłoni wykonawcę i jednocześnie zarządcę obiektu. Jak będzie wyglądała nowa, miejska inwestycja?
Continue reading “Nowe Centrum Obsługi Inwestora” »

Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką?

Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką nie jest możliwa. To powstrzymuje ich przed dokonaniem transakcji i być może wymianą dotychczasowego lokum na to wymarzone. Tymczasem kredyt hipoteczny nie stanowi żadnego ograniczenia. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych elementach.
Continue reading “Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką?” »

Czy dojdzie do sprzedaży fortu Bronowice?

W ostatnim czasie, za sprawą kolejnego przetargu, powrócił temat słynnego fortu Bronowice. Tym razem nikt nie wyraził chęci zakupu, ale to nie znaczy, że fort na długo pozostanie bez właściciela. Głośno mówi się o tym, że tak naprawdę zainteresowanych kupnem tych terenów jest wielu. Co się stanie z ostatnią zieloną enklawą w tej części Krakowa?
Continue reading “Czy dojdzie do sprzedaży fortu Bronowice?” »

Specustawa mieszkaniowa – nowe perspektywy mieszkaniowe

Specustawa mieszkaniowa, czyli właściwie ustawa z 5 maja 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, weszła w życie w sierpniu 2018 r. Dzięki niej deweloperzy zyskali możliwość szybszego realizowania inwestycji mieszkaniowych. Czy z tego powodu rynek mieszkań rozkwitnie? Czy poszukujący wymarzonego „M” będą mieli większy wybór?
Continue reading “Specustawa mieszkaniowa – nowe perspektywy mieszkaniowe” »

Czy wreszcie powstanie szkoła na Złocieniu?

Szkoła na krakowskim Złocieniu urosła do rangi legendy. Od dłuższego czasu mówi się o tym przedsięwzięciu, ale kamień węgielny pod tę budowę wciąż nie został położony. Piętrzą się za to problemy. Teraz, przy okazji kolejnych wyborów samorządowych, zagadnienie powróciło na usta Krakowian. Czy tym razem rzeczywiście zostanie poczyniony pierwszy krok?
Continue reading “Czy wreszcie powstanie szkoła na Złocieniu?” »

Czym jest home staging?

Jakiś czas temu pisaliśmy o sposobach na zwiększenie wartości nieruchomości. Nie wspomnieliśmy jednak o tak zwanym home staging’u. W jaki sposób może on pomóc w szybszym znalezieniu nabywcy domu lub mieszkania i uzyskaniu wyższej ceny za nieruchomość? O tym kilka słów w poniższym artykule.
Continue reading “Czym jest home staging?” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca