Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

10 milionów za rabarbar

W ostatnim czasie ogólnopolskie media żyją sprawą rabarbaru za 10 milionów złotych. Jak to się stało, że krakowski inwestor przejął nieruchomość wartą fortunę? Dlaczego Politechnika Krakowska musiała oddać tak cenny grunt?
Continue reading “10 milionów za rabarbar” »

Nowy standard wyceny nieruchomości już niebawem

14 marca 2019 r. odbyła się konferencja, na której wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń poinformował o planach wdrożenia nowego standardu wycen nieruchomości. Chodzi o sporządzanie operatu szacunkowego przy zastosowaniu podejścia porównawczego. Projekt trafił już do konsultacji publicznych i prawdopodobnie wejdzie w życie pod koniec marca tego roku.
Continue reading “Nowy standard wyceny nieruchomości już niebawem” »

Krakowskie targi nieruchomości

W ten weekend – 9-10 marca w Krakowie odbywają się Targi Mieszkań i Domów. To nie lada gratka dla wszystkich osób zainteresowanych krakowskim rynkiem nieruchomości. Kto powinien odwiedzić targi i czego może się po nich spodziewać?
Continue reading “Krakowskie targi nieruchomości” »

Odszkodowanie za linię energetyczną

Rzeczoznawcy majątkowi pełnią niezwykle istotną rolę w postępowaniach administracyjnych, zmierzających do ustalenia odszkodowania za posadowienie na danym gruncie linii energetycznej. W oparciu o przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami (u.g.n.) właścicielom takich nieruchomości niekiedy przysługuje bowiem odszkodowanie.
Continue reading “Odszkodowanie za linię energetyczną” »

Dom na wojskowej działce?

Pod koniec stycznia w mediach pojawiła się informacja o atrakcyjnych działkach na sprzedaż. Autorem tej oferty była Agencja Mienia Wojskowego. Czy to inwestycja warta zachodu? Czy opłaca się inwestować w wojskowe nieruchomości w Krakowie?
Continue reading “Dom na wojskowej działce?” »

Ulga mieszkaniowa, czyli jak uniknąć podatku od spadków i darowizn

Podatek od spadków i darowizn to dość bolesny wydatek, szczególnie wtedy, gdy dziedziczymy nieruchomość, a nie pieniądze. Jak uniknąć obciążenia podatkowego? Czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać? O tym kilka słów w dzisiejszym artykule.
Continue reading “Ulga mieszkaniowa, czyli jak uniknąć podatku od spadków i darowizn” »

Kraków – miasto spóźnionych inwestycji?

W zeszłym tygodniu media obiegła informacja, że planowana budowa nowego torowiska z Krowodrzy Górki na Azory rozpocznie się dopiero za trzy lata. Tramwaje natomiast pojadą tą trasą najwcześniej za sześć lat. Czy można już powiedzieć, że Kraków jest miastem spóźnionych inwestycji?
Continue reading “Kraków – miasto spóźnionych inwestycji?” »

Wykorzystanie operatu bez zgody rzeczoznawcy

Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami rzeczoznawca majątkowy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie, sporządzonego przez niego, operatu szacunkowego, jeżeli nastąpiło to bez jego zgody oraz do innego celu, niż ten cel, dla którego został stworzony. Co to oznacza?
Continue reading “Wykorzystanie operatu bez zgody rzeczoznawcy” »

Krakowska firma liderem eko-innowacji

Slag Recycling sp. z o.o., czyli krakowski odłam brytyjskiej grupy kapitałowej St. Paul’s Developments – słynącej z realizacji niezwykle ambitnych projektów rewitalizacyjnych w Wielkiej Brytanii – stworzy pierwszą w Polsce zieloną dzielnicę. Projekt, za który odpowiada krakowskie biuro architektów Horizone Studio, stanie się wizytówką miasta Jaworzno. Co warto wiedzieć o nowej inwestycji?
Continue reading “Krakowska firma liderem eko-innowacji” »

Lepsze warunki kredytu dla profesjonalistów?

Niewiele osób o tym wie, a jednak przedstawiciele tak zwanych zawodów zaufania publicznego, mogą liczyć na korzystniejsze warunki kredytu. Przy czym w grupie tej znajdują się nie tylko, najczęściej kojarzeni z tym pojęciem, lekarze i prawnicy. Kto jeszcze zapłaci mniej i łatwiej uzyska kredyt?
Continue reading “Lepsze warunki kredytu dla profesjonalistów?” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca