Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

200 osób może stracić dach nad głową

Jakiś czas temu Krakowem wstrząsnęła informacja, iż ponad 200 osób może stracić dach nad głową. Wszystko za sprawą toczącego się postępowania, dotyczącego zwrotu nieruchomości wywłaszczonej. Znaleźli się spadkobiercy byłych właścicieli tego terenu.
Continue reading “200 osób może stracić dach nad głową” »

Wielu rzeczoznawców wciąż nie radzi sobie z aktualizacją operatów

Potwierdzenie aktualności operatu szacunkowego jest możliwe, ale wymaga spełnienia określonych przepisami wymogów. Wielu rzeczoznawców wciąż ich nie zna albo nie chce ich stosować. W konsekwencji potwierdzenia aktualności są wykonywane wadliwie.
Continue reading “Wielu rzeczoznawców wciąż nie radzi sobie z aktualizacją operatów” »

Zabytkowa, krakowska kamienica idzie pod młotek

W ostatnim czasie na rynku nieruchomości pojawiła się niezwykle atrakcyjna oferta. Bank Pekao S.A. postanowił bowiem sprzedać, należącą do niego kamienicę u zbiegu ulic Szewskiej i Rynku Głównego.
Continue reading “Zabytkowa, krakowska kamienica idzie pod młotek” »

Postępowania dyscyplinarne rzeczoznawców majątkowych

W ostatnim czasie szeroko omawianym tematem stały się postępowania dyscyplinarne rzeczoznawców majątkowych. Przedstawiciele tego zawodu skarżą się na restrykcyjne zasady postępowań dyscyplinarnych, które w ich ocenie, znacząco odbiegają od tych, przeprowadzanych w innych zawodach. W czym tkwi problem?
Continue reading “Postępowania dyscyplinarne rzeczoznawców majątkowych” »

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Krakowie

Kolejne inwestycje mieszkaniowe budzą zainteresowanie nie tylko wśród Polaków. Coraz więcej lokali nabywanych jest przez Ukraińców. Dlaczego tak się dzieje? Co zachęca naszych wschodnich sąsiadów do inwestowania w Polsce?
Continue reading “Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Krakowie” »

Wycena wierzytelności przedsiębiorstwa

Wycena przedsiębiorstwa ma nie tylko charakter stricte materialny. Wiele innych elementów wpływa na większą lub mniejszą wartość firmy. W ramach tego posiadane przez firmę wierzytelności. Jak poprawnie je wycenić?
Continue reading “Wycena wierzytelności przedsiębiorstwa” »

Afera wokół inwestycji na Złocieniu

W ostatnim czasie głośno było o inwestycji mieszkaniowej na krakowskim Złocieniu. Okazuje się, że mimo iż mieszkańcy zapłacili za lokale, wprowadzili się do nich, to wciąż nie są ich właścicielami. Jak to możliwe?
Continue reading “Afera wokół inwestycji na Złocieniu” »

Wycena przedsiębiorstwa metodą porównawczą

Wyceny przedsiębiorstwa można dokonać również przy użyciu metody porównawczej (metody mnożnikowej lub metody rynkowej). Bazuje ona na stosunkowo prostych założeniach, dlatego chętnie sięgają po nie osoby, dokonujące wyceny. Jak poprawnie ją stosować?
Continue reading “Wycena przedsiębiorstwa metodą porównawczą” »

Upływa termin składania wniosków o dofinansowanie na termomodernizację

Już za dwa dni – 30 czerwca 2019 r. – upływa termin na składanie wniosków o dofinansowanie na termomodernizację. To ostatni moment, aby za darmo wymienić domowy piec, kocioł lub kominek w ramach realizowanego Programu Ograniczania Niskiej Emisji.
Continue reading “Upływa termin składania wniosków o dofinansowanie na termomodernizację” »

Wycena przedsiębiorstwa metodą SAN

Jako rzeczoznawcy majątkowi niejednokrotnie podejmujemy się wyceny przedsiębiorstw lub ich zorganizowanych części. W tym zakresie najchętniej sięgamy po metodę SAN, czyli metodę skorygowanych aktywów netto. Na czym to polega?
Continue reading “Wycena przedsiębiorstwa metodą SAN” »

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca