Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Dzierżawca przystani przegrał w sądzie

Niedawno krakowski sąd zakończył trwający lata spór o przystań na Zabłociu. Wygląda na to, że dotychczasowy dzierżawca będzie musiał wyprowadzić się z przystani. Czy to na pewno koniec tej batalii? Jak zmieni się przestrzeń krakowskiego Zabłocia?

boat-3481939_640

Przystań na Zabłociu – odwieczna kość niezgody

Chociaż sprawa przed sądem formalnie się zakończyła, niewykluczone, że krakowski magistrat będzie jeszcze długo borykał się ze swoim problemem. Dzierżawca, mimo stanowiska sądu, twierdzi bowiem, że mieszka w przystani i dlatego nie zamierza się wyprowadzić. Miasto szykuje się zatem na wojnę. Na razie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że dzierżawca zostanie siłą eksmitowany, a przystań zostanie zburzona na jego koszt. Co będzie dalej z krakowskim Zabłociem? Urzędnicy twierdzą, że na razie nikt o tym nie myśli. Trzeba załatwić jedną sprawę, aby wziąć się za następną. Wiele osób mówi jednak o tym, że niezbyt atrakcyjna przystań zostanie zamieniona na marinę.

Czy nowoczesna marina zastąpi przystań na Zabłociu?

Echem powraca zatem temat budowy mariny. Taką inwestycję już rok temu planowało wybudować miasto. Na ten cel chciano przeznaczyć niebagatelną kwotę 54 milionów złotych. Celem krakowskiego magistratu było jednak ulokowanie tej inwestycji w okolicy parku Stacja Wisła, co spotkało się z licznymi protestami mieszkańców. Teraz, pojawiła się zatem nowa możliwość i nowe miejsce na realizację projektu. Czy marina dla łódek i jachtów rzeczywiście ma szansę na realizację? Tego na razie nie wiadomo, ale prawdopodobnie nowe informacje na ten temat pojawią się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca