Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Nowa filia Centrum Kultury Podgórza

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie pod koniec 2018 r. wreszcie otrzymał finalne pozwolenie na budowę Ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza. Jak będzie wyglądała ta inwestycja? Kiedy możemy spodziewać się jej realizacji?


abstract-2468874_640

Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza, a wcześniej Dom Kultury Podgórze ma bogatą historię. Powstał on bowiem już w 1984 r. 27 lat temu – w 1992 r. – otrzymał natomiast status miejskiej instytucji kultury. To ogromna instytucja, zarządzająca obecnie 18 filiami. Główna siedziba Centrum Kultury Podgórza mieści się dzisiaj przy ul. Sokolskiej 13. Jej filie rozsiane są natomiast po historycznej dzielnicy Krakowa – Podgórze. Centrum jest żywą, aktywną organizacją. Każdego roku proponuje bogatą ofertę zajęć kulturalnych, nastawionych przede wszystkim na edukację i wychowanie poprzez sztukę, a także rozwijanie zainteresowań i promowanie talentów.

Ośrodek Ruczaj dziś

Z kolei Ośrodek Ruczaj jest jedną z bardziej aktywnych filii Centrum Kultury Podgórza. Dzisiaj mieści się w dawnym domu parafialnym przy ul. Rostworowskiego 13. Budynek jest dość duży, ale nie zaspokaja wszystkich potrzeb Ośrodka. Właśnie dlatego zdecydowano się na przeniesienie go w nowe miejsce. W grudniu 2018 r. wybrano koncepcję Ośrodka. Konkurs wygrało biuro architektoniczne Limba Eko sp. z o.o.

Jak będzie wyglądał nowy Ośrodek Ruczaj?

Zwycięski projekt zakłada stworzenie kolorowej, nowoczesnej bryły. Jej wygląd ma nawiązywać do celów Ośrodka Ruczaj, czyli do dbania o edukację artystyczną, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ośrodek Ruczaj ma stać się nowym, wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Krakowa. Planowane jest organizowanie w nim wydarzeń nie tylko o charakterze dzielnicowym, ale również miejskim. Kiedy nastąpi realizacja projektu? Na razie czeka nas wyłonienie wykonawcy. Prace powinny się jednak rozpocząć się jeszcze w 2019 roku.

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca