Agnieszka Figiel Rzeczoznawca

o nas cel wyceny maszyny
drogowe
maszyny
rolnicze
szkolenia wycena
dzieł sztuki
świadectwa
energetyczne
praktyki środki trwałe
i techniczne
inwentaryzacja sprzęt
medyczny
wycena
przedsiębiorstw
blog

Wycena środków trwałych – zalety wyceny przez rzeczoznawcę

Wycena środków trwałych to bardzo szerokie zagadnienie, które dotyczy zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. W tym przypadku również warto zatrudnić doświadczonego i wykwalifikowanego rzeczoznawcę, bo tylko taki jest w stanie określić dokładną wartość, a Ty – jako przedsiębiorca – będziesz miał możliwość realizacji postawionych przed sobą celów.

Do czego potrzebna jest wycena środka trwałego?

Środki trwałe wchodzą w skład majątku przedsiębiorstwa i czasami mają miejsce sytuacje, które wymagają ich wycenienia. Są one spowodowane różnego rodzaju celami przedsiębiorstw. Wycena  środków trwałych dokonywana jest wtedy, gdy:

  • konieczne jest ustalenie wartości środka trwałego do negocjacji cenowych, aukcji, przetargu itd.,
  • wartość majątku przedsiębiorstwa jest potrzebna do różnego rodzaju przekształceń, jak fuzja albo do ogłoszenia upadłości firmy,
  • osoba prywatna potrzebuje ustalić wartość majątku w przypadku jego podziału albo chce ustalić inne kwestie, np. wielkość szkody.

Wycena środka trwałego dokonywana jest w przypadku mienia różnego rodzaju – zarówno tego, które jest własnością przedsiębiorstwa, jak również osoby prywatnej. Najczęściej są to różnego rodzaju maszyny i urządzenia, w tym budowlane, przemysłowe czy rolnicze, pojazdy – zarówno osobowe i dostawcze, jak również naczepy itp., tabory kolejowe, a także sprzęt komputerowy, RTV i AGD oraz wiele, wiele innych ruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy?

Przede wszystkim dlatego, że jest to specjalista, który posiada niezbędną wiedzę dotyczącą środków trwałych i dysponuje wieloletnim doświadczeniem. Doskonale potrafi odnaleźć się w przypadku różnego rodzaju ruchomości, a do tego jest w stanie pomóc w przypadku wyceny bardzo dużej liczby środków trwałych – np. wszystkich, jakie wchodzą w skład majątku przedsiębiorca. Ekspercka wiedza, fachowość i kompleksowa obsługa powodują, że skorzystanie z jego usług jest absolutnie niezbędne. Korzysta on też ze sprawdzonych metod, dzięki którym Ty – jako przedsiębiorca lub osoba prywatna – masz pewność dokładnego i rzetelnego ustalenia wartości swojego mienia.

Agnieszka FigielRzeczoznawcaAgnieszka Figiel RzeczoznawcaAgnieszka Figiel Rzeczoznawca