Nowy trend na rynku nieruchomości – house flipping

Nowy trend na rynku nieruchomości – house flipping

Inwestowanie w nieruchomości nie jest nowym sposobem na pasywny dochód. Warto jednak wiedzieć, że takie lokowanie pieniędzy może mieć różne rodzaje. Ostatnio modną metodą inwestowania jest tak zwany house flipping. Co warto o nim wiedzieć?

 

Na czym polega house flipping?

House flipping polega na szybkim obrocie nieruchomościami. Inwestorzy kupują mieszkanie lub dom w złym stanie technicznym, wymagające generalnego remontu lub po prostu poniżej ceny rynkowej. Potem przeprowadzają „lifting” lokalu lub budynku w postaci kompleksowego remontu, by finalnie sprzedać nieruchomość z dużym zyskiem. Na czym polega sukces house flippingu? Idea zasadza się na tym, iż inwestorzy, którzy dobrze znają rynek nieruchomości i są świadomi wartości poszczególnych nieruchomości, docenią lokal lub budynek i będą wiedzieli, że warto za niego sporo zapłacić. Z kolei laicy nie rozpoznają jego potencjału, a zatem nie zaryzykują w ten sposób swoich pieniędzy.

House flipping to prawdziwe polowanie

Warto zaznaczyć, że house flipping to prawdziwe polowanie na okazje. W dużych miastach, a zatem w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu, nieruchomości do remontu, położone w atrakcyjnych lokalizacjach, rozchodzą się w mgnieniu oka. Nikt nawet nie zdąży pomyśleć o skredytowaniu takiej inwestycji. Zostanie sprzedana za gotówkę, zanim ktokolwiek zdążyłby złożyć wniosek kredytowy.

Jak znaleźć atrakcyjną nieruchomość?

Osoby, które inwestują w nieruchomości na zasadzie house flippingu zlecają poszukiwania okazji na portalach ogłoszeniowych podmiotom zewnętrznym albo też robią to samodzielnie. Z reguły przetrząsają wszelkie dostępne w Internecie oferty, a także szukają w innych źródłach. Informacje o ciekawych inwestycjach pojawiają się między innymi w ogłoszeniach o licytacjach komorniczych. Niestety, z uwagi na dużą popularność tych licytacji w ostatnim czasie, często okazuje się, że cena sprzedawanych w ten sposób nieruchomości przewyższa cenę rynkową.

Dodaj komentarz